FANDOM


Shaiya Türkiye Tanıtım Filmi 103:29

Shaiya Türkiye Tanıtım Filmi 1

Shaiya Türkiye Tanıtım Filmi 204:04

Shaiya Türkiye Tanıtım Filmi 2

Oyun Shaiya denen fantastik bir dünyada geçmektedir. Bu Dünyayı yöneten Işık ve Öfke Tanrıçaları bulunmaktadır. Her tanrıçanın da desteklediği bir taraf bulunuyor. Işık Tanrıçası Işık İttifakını Öfke Tanrıçası da Öfke Kardeşliğini desteklemektedir. Temel olarak oyun bu iki tarafın birbirleriyle ve Shaiya dünyasındaki gizemli ve bir o kadar da tehlikeli yaratıklarla olan mücadelesinden oluşuyor.

Işık ve Öfke’de ikişer adet ırk mevcut. Işık İttifakı’nda İnsan ve Elf Irkları, Öfke Kardeşliğinde ise DeathEater yani Ölüm yiyiciler ve Vail Irkları bulunmaktadır. İnsan Irkı Cengâver, Muhafız ve Rahip sınıflarından; Elf Irkı Okçu, Korucu ve Büyücü sınıflarından; DeathEater Irkı Savaşçı, Nöbetçi ve Avcı sınıflarından; Vail Irkı ise Suikastçı, Pagan ve Kâhin sınıflarından oluşmaktadır. Oyuna birinci seviyeden başlayıp çeşitli görevler yaparak veya yaratıklar öldürerek 60. seviyeye kadar yükselebilirsiniz.

İki düşman taraf birbirlerine karşı olan mücadelesinde üstün gelebilmek adına gizemli ve tehlikeli yaratıkların hazinesini elde etme çabasındadır. Bu yaratıkları; çöl, orman ve hepsinin kendine has muhteşem atmosferi bulunan haritalarında veya zindanlarda bulabilirsiniz. Yaratıkların koruduğu hazineler değerli zırh ve silahlardan oluşuyor. Bu zırh ve silahları ise, yine oyun içinde bulunan yaratıklardan düşen, “Lapis” ismindeki taşlarla birleştirerek güçlendirebilirsiniz.

Her iki taraf da üstün gelmek için sınır boylarında bulunan sunak ismindeki kutsal yapıları ele geçirip kendi tarafına avantaj sağlamaya çalışmaktadır. Bu avantaja “Tanrıçanın Nimeti” adı veriliyor. “Tanrıçanın Nimeti” ise güç ve isabet artışı, lapis birleştirme oranında ve kritik vuruşta artış gibi önemli avantajlar sağlıyor.

Bu iki tarafın ezeli mücadelesi şu an hala sınır boylarında devam etmekte… Bu amansız mücadelede onların sana ihtiyacı var… Yoksa sen hala tarafını seçmedin mi? Şunu bilmelisin ki Tarafın sen yokken bir kişi eksik! Haydi, bu fantastik macerada sen de yerini al! 


www.shaiyaturkiye.net


Tamamen Türkçe! Ücretsiz indir! Ücretsiz oyna!
-->

I w

Welcome to the Shaiya Wiki

What would you like to do today?
I sc

Random Screenshot

Random Screenshot 05
Add an image - See all images
I bc

Browse Content

I nw

Shaiya News

02 May 2008 - New Look for Official Website
19 Apr 2008 - April's Newsletter
27 Feb 2008 - Server Maintenance Notes - 2/27/2008
20 Feb 2008 - Server Maintenance Notes - 2/20/2008
14 Feb 2008 - Check out the latest poll
18 Jan 2008 - PvP Tournament Winners
31 Jan 2008 - Shaiya T-Shirt Contest
16 Jan 2008 - Server Maintenance Notes - 1/16/2008
09 Jan 2008 - Server Maintenance Notes - 1/9/2008


I f

Search

There are currently 2,584 articles

I cm

Community Portal

Please read the Shaiya Wiki's Policy Before adding content.

If you wish to contribute


Talk and more...

Gear Icon Footer retired - see http://gaming.wikia.com/wiki/Introducing_New_Gaming_Footers

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.